تمام ایران سرای من است؛

محمود نظری

با همدلی و وحدت، کوید ۱۹(کرونا ویروس) را به زانو در آوریم

خرم آباد- بام جنوب- ایران جغرافیایی است که در تاریخ پر فراز و فرودش شادی‌ها و غمهای بی شماری را ملتش تجربه کرده و در سیاه‌ترین لحظات تاریخش با وحدت و اتحاد این مردمان نژاده عفیف ترین و درست ترین استراتژی ها را انتخاب کرده و با توسل بر جغرافیای پر عظمتش روایتگر پیروزی‌ها در بدوان تاریخ پر فراز و فرودش بوده است!!!
کد خبر : 1252
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۹
با همدلی و وحدت، کوید ۱۹(کرونا ویروس) را به زانو در آوریم

 

ایرانیان هیچ گاه صدای لکنت در مشکلات ریز و درشت نبوده اند و امیر کبیر های این ملک همیشه زمزمه ی پیروزی ها و ترانه خوان حماسه های بزرگ بوده اند!!

 

این روزها را در تاریخ بشریت و مملکت روز سختی ها می‌توان نامید و ویروس مخرب و ارتقا یافته ی دست بشر همچون هیولاهای قرون وسطی در حال آلوده کردن شهرها و روستاهای ماست!!
#چه_باید_کرد؟
#راهکار_چیست؟
#چگونه_میتوان_براین_هیولای_خاموش پیروز گشت؟؟

این روزها، حافظان سلامت، پزشکان و پرستاران رخت سفید خدمت را پوشیده اند و آرش‌وار کمان خدمت در دست گرفته و با شمشیر ارتقاء یافته‌ی علوم ایرانیان به جنگ کوید ۱۹ برخواسته اند و رایزن و سفیر سلامت اجتماع گشته اند و با حد اقل داشته ها به نبرد غول خاموش کرونا یا کوید ۱۹ برخواسته اند!!

 

#کوید_۱۹_چیست؟

سازمان بهداشت جهانی با انتخاب نام کوید ۱۹ برای این ویروس،اتهام را از کشورها برداشته و اینگونه این ویروس جهانی را به هیچ کشوری منتسب نکرده است!!

 

حال که بهداشت جهانی تمام جهان را دهکده ای فرض کرده، ایرانیان نژاده و شرافتمتد باید: تمام ایران را سرای خویش بدانند و از همدیگر فاصله نگیرند و حدود اربعه ی این ملک اهورایی را متعلق به خویش بدانند و برای مجد و عظمت این ملک از  دستورات پزشکان به جد بیشترین بهره و استفاده را ببرند!!

 

این روزها به سفارش اکید پزشکان،مردم باید امور خارج از خانه را به حداقل برسانند و محاسبات اداری خویش را به زمانهای دیگری موکول کنند و شخم رعایت و صداقت بزنند و ثمره ی سلامت و پیروزی بر کوید ۱۹ برداشت نمایند!!

 

ایرانیان نژاده و وارثان گفتار نیک،کردارنیک و پندار نیک خوب میدانند، قطع کردن حلقه ای انتشار این ویروس و جلوگیری از سرایت سریع آن به گفته ی  پزشکان و پرستاران شرافتمند؛ ماندن در خانه، شستن_ بموقع دست ها، شرکت نکردن در مراسمات غیر ضروری و…. می تواند زنجیره ی انتشار سریع این ویروس مخرب را قطع نماید و سخن پزشکان و پرستاران میوه دهد و کوید ۱۹ یا کرونا در این ملک زمینگیر گردد و ایرانیان در آستانه‌ی عید باستانی و شکفتن فکرها و تازگی و رویش روح ها بر این بلای جهانی فائق آیند تا اولین ملتی باشیم که برابر با تاریخ غرور انگیز کشورمان بر کرونا پیروز گردیم و به جهانیان ثابت کنیم که هوش و کیاست ایرانیان زبانزد جهانیان می باشد!!

 

ایرانیان بارها در بزنگاه های تاریخی ثابت کرده اند که به لهجه ی غرور و بیداری آگاهند و منتهی الیه درد و رنج برای این ملت بیدار معنا ندارد و همچون دوران جنگ تحمیلی به رهبری ،رهبر فرزانه اش و هوش و کیاست نژاده ی ایرانیان از دریای مشکلات به سلامت به ساحل آرامش خواهند رسید و اگر این روزها منفعت طلبانی بی چشم و رو نیازمندی های این ملت از قبیل ماسک، الکل و وسایل ضدعفونی را انبار میکنند، بزودی کشور از این بحران خارج می‌گردد و روسیاهی برای زغال می‌ماند!!!!

 

 

بیائید و بیائیم به وسعت فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی، دست در دست هم دهیم و در این روزها سخن پزشکان و پرستاران فصل الخطابی برای سلامتی تلقی گردد تا ایرانی سربلند همیشه ی تاریخ پر فرازش گردد و ابهت، مجد و عظمت مجددا به این سرزمین اهورائی باز گردد!!!

 

همه با هم همزمان با فرا رسیدن عید سعید باستانیمان جشن پیروزی بر کوید ۱۹ یا کرونا را جشن خواهیم گرفت و این مهم فقط و فقط با رعایت دستورات اکید پزشکان میسور میگردد و کرونا برای همیشه ی تاریخ به بایگانی ها خواهد پیوست!!

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.